Notice: load_plugin_textdomain was called with an argument that is deprecated since version 2.7.0 with no alternative available. in /home/dezmedco/public_html/wp-includes/functions.php on line 4034
۵۰ درصد تختهای بیمارستانی کشور فرسوده است/وضعیت تختهای روانپزشکی | | ๑۩۞۩๑ سایت جامع مهندسی پزشکی ایران ๑۩۞۩๑

۵۰ درصد تختهای بیمارستانی کشور فرسوده است/وضعیت تختهای روانپزشکی

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی در شهر تهران و حاشیه پایتخت، بر لزوم تزریق اعتبار برای ساخت بیمارستان های جدید از سوی مجلس و دولت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی بعدازظهر امروز سه شنبه در بازدید از بیمارستان لولاگر تهران با بیان اینکه نیمی از تخت های بیمارستانی کشور فرسوده اند، بر لزوم نوسازی بیمارستان ها بویژه در شهر تهران و حاشیه آن تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه اغلب جمعیت ساکن در این منطقه از اقشار کارگری هستند که حق بیمه نیز پرداخت می کنند، خواهان توجه بیشتر و بهره گیری از منابع حق بیمه ها برای توسعه و ایجاد فضای بهداشتی درمانی شد.

هاشمی مشکلات کمبود تخت بیمارستانی در تهران و حاشیه آن را یادآور شد و گفت: احداث بیمارستان های جدید در مکان های مناسب با در نظر گرفتن جمعیت مناطق امری ضروری است که نیازمند تصویب اعتبار در مجلس شورای اسلامی و تخصیص آن از سوی دولت است.

وزیر بهداشت با اشاره به عقب ماندگی های گذشته در حوزه سلامت را فراوان برشمرد و خواهان ارایه خدمت مناسب به مردم این منطقه و رعایت حقوق و احترام ارایه کنندکان خدمت شد

هاشمی افزود: برای رفع کمبود در بخش های پر جمعیت شهر نظیر این منطقه نیازمند کمک شهرداری تهران و خیریه ها هستیم.

بازدید از بیمارستان روانپزشکی

وزیر بهداشت در بازدید از بیمارستان آموزشی روانپزشکی ایران بر لزوم استانداردسازی فضای بیمارستان‌های روانپزشکی و رفع کمبودها تاکید کرد.

وی همچنین در بازدید از بخش‌های مختلف این بیمارستان خواهان انجام کار کارشناسی برای بررسی تناسب مکان و فضاهای فعلی موجود در بیمارستان جهت توسعه و یا انتقال آن به مکان دیگری شد.

هاشمی همچنین با درخواست بیمارستان درخصوص گسترش فضای فیزیکی کلینیک ویژه و امکان افزوده شدن رشته‌های جدید، ایجاد مرکز تحقیقات و نیز تأمین اعتبار اضافه شدن ۸۰ تخت بیمارستانی به این مجموعه موافقت کرد.

وی با تاکید بر استانداردسازی فضاها و توجه به تمامی نکات ایمنی در معماری و تجهیزات خاص بخش‌های بیماران اعصاب و روان گفت: باید در ساخت فضاهای جدید حتماً به این نکات توجه شود.

بیمارستان روانپزشکی ایران دارای ۱۴۰ تخت بستری و ۲۰ تخت اورژانس در قالب ۵ بخش تخصصی مردان و زنان یکی از قدیمی‌ترین بیمارستان‌های روانپزشکی کشور است.

درباره ی احمد فضیلت پناه

دانشجوی کارشناسی مهندسی پزشکی(بیوالکتریک) دانشگاه آزاد دزفول

همچنین ببینید

روش اندازه گیری ضخامت قرنیه با دستگاه ارب اسکن و اولتراسوند

عنوان مقاله:مقایسه دو روش اندازه گیری ضخامت قرنیه با دستگاه ارب اسکن (Orbscan) و اولتراسوند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *